Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Frame jig

Go down 
4 posters
AutorTeade
habemik

habemik


Postituste arv : 31
Age : 35
Asukoht : Põlva/Tartu
Registration date : 29/07/2009

Frame jig Empty
PostitaminePealkiri: Frame jig   Frame jig EmptyPüh Nov 20, 2011 10:43 am

http://www.crimescenechoppers.com/blog/jigplans/

Leiduks keegi kes oleks nõus sellise asja kokku keevitama?
Oleksin huvitatud ka hinnast, mis kokkuvõtteks võib kujuneda... orienteeruvalt.
Tagasi üles Go down
donn

donn


Postituste arv : 367
Asukoht : on my murdercycle
motikas/auto : Honda Transalp XL600V
Registration date : 26/10/2008

Frame jig Empty
PostitaminePealkiri: Re: Frame jig   Frame jig EmptyLaup Nov 26, 2011 8:42 am

Ma pakun, et ainuüksi materjalide (nelikanttorud, latid, keermelatid, treitoorikud) peale kulub suurusjärgus 100 eurikut, sinna juurde veel keevitamine, treimine, lõikumine jm. See paneb juba mõtlema, kas lasta kellelgi teisel see valmistada...

Kui ise ja endale teha, siis on tegemise rõõm ja ainult materjalide kulu. Wink
Tagasi üles Go down
http://youshouldbuildit.blogspot.com/p/blueprints.html
habemik

habemik


Postituste arv : 31
Age : 35
Asukoht : Põlva/Tartu
Registration date : 29/07/2009

Frame jig Empty
PostitaminePealkiri: Re: Frame jig   Frame jig EmptyPüh Märts 25, 2012 7:22 am

Frame jig 0944538215c744

Mõtlesin mingi lihtsama asja välja. Nelikant torust, keevitust ei vaja. Torud on mõlemalt poolt koos metallplaatidega, et vajadusel saaks raami pikkust regullida. Tuleks suuremast torust teha... 100X100X5 või siis 100X90X5. Jig`i pikkus oleks 2000, kõrgus 800.
Mida rahvas arvab? Liiga ränk toru ja saaks hakkama väiksemaga?
Ja keegi lahke inimene enda metalli varudes ei viitsi sobrada? Kuskilt firmast ostes läheb liiga kulukaks.

Avaldage julgelt arvamust Wink
Tagasi üles Go down
SANDER
Admin
SANDER


Postituste arv : 444
Age : 37
Asukoht : Tartu
motikas/auto : Harley, Volvo
Registration date : 09/10/2008

Frame jig Empty
PostitaminePealkiri: Re: Frame jig   Frame jig EmptyPüh Märts 25, 2012 10:07 am

Kas tavalised terastorust siin piisab või peaks olema ikka täppistoru?

Tõin kunagi tavalisest metallilaost kaks kõige tavalisemat keevitatud nelikanti ca 2m pikad. Kõrvuti pannes jäid otsad kokku, aga keskel tervelt 4 mm vahe, kas oli halva juhusega või võibki nii olla? Shocked
Tagasi üles Go down
http://www.estonianchopper.com
jlcustom

jlcustom


Postituste arv : 7
Age : 47
Asukoht : Jägala
motikas/auto : '96 FXSTS ja '87 LS650P bobber
Registration date : 14/03/2012

Frame jig Empty
PostitaminePealkiri: Re: Frame jig   Frame jig EmptyEsm Aug 06, 2012 9:42 pm

Olen selles teemas kodus, kuna peaaegu igapäevaselt keevitan erinevate keevitusviisidega midagi raamirakiste ja ka teistsuguste rakiste vahel. Olen teinud kaks raamirakist ning mõlemil korral olen valinud toru mõõtudeks 40x60x4mm. Kuna mul on mobiilne ja lahtivõetav konstruktsioon siis ei ole mõtet asju übermassiivseks ajada. Tig keevitusega keevitades ei ole siiamaani ükski raam ära tõmmanud. Otse loomulikult peavad kõik liited olema väga korralikult ette valmistatud. Minu rakiste tööpindade pikkus on 2550mm seega saan teha maksimaalselt sellise pikkusega raame, ei ole veel nii pikki ette tulnud. Kui vaja saab kõrvaluksest metallimeestelt toru ja latti juurde küsida ning uued töötasapinnad teha. Rakise külge monteerin omakorda raamitorud, kinnitused jne... Õhtul keevitan järk-järgult kokku ning jätan hommikuni jahtuma. Hinda ei oska öelda, kuna ma sain enamuse materjalist lihtsalt niisama käsi peseb kätt meetodil, maksin küll töötasapindade lihvimise ning mõnede treimis ja freesimistööde eest. Arvan, et kuskil 100 euro ringi jäi tk. hind.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Frame jig Empty
PostitaminePealkiri: Re: Frame jig   Frame jig Empty

Tagasi üles Go down
 
Frame jig
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Vaba teema-
Hüppa: