Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 Iz Jupiter 3 Chopper

Go down 
+21
Helldog1
shadow600
härg
Bomber
biffik
VG
vint
Extinction
SAUL
SID
Tegelane
19Martinez79
born62
poison
erkoolen
vanamadu
katusemees
tamm
donn
rapex
OnkelMats
25 posters
Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorTeade
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyPüh Veeb 28, 2010 9:19 am

Vähe asjalikumat uuendust kah:

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 P1050479
Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 P1050478

Kork ei jää siniseks, läheb vähe hõbedamaks. Väga väga kobe jäi minuarust. Mõned mõlgid ja kraapsud annavad ka juurde sellist...omaette stiili hõngu. Kusagilt vaatasin, et üks vana olevat isegi juurde teind paagile mõlke, et näeks rohkem vanem ja bobberlikum välja. Igastahes, neid põlvekumme vms peaks ka otsima kuskilt aga ei tea kas Pannonia paagile neid veel saada on.
Tagasi üles Go down
VG

VG


Postituste arv : 2
Registration date : 16/01/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Märts 01, 2010 5:09 pm

See pähklipurgist bensupaagikork on ikka valus porr ja suur naljanumber, sebi originaalkork sinna peale, näeb vähe soliidsem välja ka siis.
Värvi kohta pole muidu midagi halba öelda, iseenese asi, kas see lõpuks ülejäänud tsikliga kokku läheb.
Värvitööd tehakse teatavasti kõige viimase asjana, siis kui mootor jne töötab, et katsetustega värvi ära ei rikuks. Wink
Tagasi üles Go down
SAUL
Admin
SAUL


Postituste arv : 748
Age : 36
Asukoht : Tartu
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Märts 01, 2010 6:10 pm

Sellessuhtes ma nõustun küll VG-ga, et mõte on sul küll geniaalne. Kuid siiski ma olen päris kindel, et see paagikork seal sellisel kujul pidama ei jää ja mingilhetkel paneb päris saba. Eks sa küll ise tead, aga ma soovitaks ka midagi kindlamat sinna aretada, sest pole väga meeldiv kui üleloksuv bensiin sul paagipealt värvi üles keedab ning pidevalt munadevahele niriseb!
Tagasi üles Go down
http://www.estonianchopper.com
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Märts 01, 2010 6:38 pm

Oleneb muidugi kui palju bensiini ma korraga sisse panen. Paaki kaelani täis ei plaani juba sellepärast panna, et asi hakkab niipalju kaaluma, et pööramise korral nt jääb ju see suur kogus kütet valguma edasi-tagasi, võib tsikli sõidujoonest välja ajada. Nii on vähemalt minu arusaam enda konkreetsest isendist. Proovimisstaadiumit ei tohiks eriti ette enam tulla kuna kõik on läbi mõeldud ja töötatud.

E: Ei maksa põdeda. Muidugi leian talle korgi kui selleks võimalus tuleb. Pannonia paagile lihtsalt ei ole ma veel näinud korki. Kuuldavasti pidi minema ka mingi Jawa oma. Teadjamad härrad äkki konsulteeriksid?
Tagasi üles Go down
SANDER
Admin
SANDER


Postituste arv : 444
Age : 37
Asukoht : Tartu
motikas/auto : Harley, Volvo
Registration date : 09/10/2008

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Märts 01, 2010 6:57 pm

njah kui paagis loksuv küte võib sind koos tsikliga külili lükata, mõtle mis siis külgtuul veel teha võib Shocked

Tõesti foorum pole ainult projektide imetlemiseks ja kiitmiseks vaid ka hea nõu jaoks. Minu nõu sinule oleks....

1. Viska see krdi pähklipurgist kork minema ja muretse sinna korralik kork.
2. Nende tagaamortide vahele asetatud pukside tugevuses kahtlen samuti tugevalt, sellise raami puhul oleks sul mõtekam sinna juba hardtail keevitada kui seda taastama hakata.
3. Kui mootorist jõud üle ei käi otsi mõni targem/vanem kes oskaks sind aidata.
Tagasi üles Go down
http://www.estonianchopper.com
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Märts 01, 2010 7:21 pm

Tösi küll mis see külgtuul teeb.

Vanem ja targem inimene on olemas. Juppide kättesaadavus ja inimesed kes koostööd selles valdkonnas teeksid puuduvad.


E: SANDER, ära unusta, et sa lubasid mulle ka juppe kui mul neid vaja oli. Ilmselt läks kuidagi meelest ära?
Tagasi üles Go down
erkoolen




Postituste arv : 73
Age : 32
motikas/auto : K-650 mt9 (1971) myydud
K-750V (196_) myydud
Honda transalp 1989
Registration date : 22/12/2008

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Märts 01, 2010 7:55 pm

paagi kork meenutab mulle vanemat moosipurgi kaant Twisted Evil

millegipärast see paak sinna ei sobi Crying or Very sad (minu arvamus)

kui oleksid võrumaalt siis mul sõber teeks selle mootori korda kll (väikese tasu eest)
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyTeis Märts 02, 2010 2:13 pm

Ma ei ole kuskil väitnud, et ma mootori ehitusega hakkama EI saa. Saan küll aga juppidega läheb ainult aega.
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyNelj Märts 04, 2010 3:32 pm

Niisiis...mootori kokkupanek võib alata. Kõik jubinad olemas ning nädalavahetusel peaks nägema tulemusi.
Tagasi üles Go down
t2g




Postituste arv : 6
Registration date : 11/01/2010

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyNelj Märts 04, 2010 8:44 pm

osta kusgilt bensukast äkki universaal kork ja modi või värvi seda näiteks
maksab mingi paarkümmend krooni ja kestab ka ja on tihe
ma kunagi värvisin ka oma minskil paagi spreyga üle ja olin valu uhke enda üle aga kui bens peale läks hakkas asi tõesti jubedalt keema Shocked
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyKolm Märts 24, 2010 11:49 am

Väike üllatus:

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 P1050558
Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 P1050559
Tagasi üles Go down
donn

donn


Postituste arv : 367
Asukoht : on my murdercycle
motikas/auto : Honda Transalp XL600V
Registration date : 26/10/2008

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyKolm Märts 24, 2010 3:22 pm

Õnnitlen!

Kas käigud said korralikult tööle? Ma enda motoga jamasin ikka piisavalt, mitmed-setmed korrad katkusin laiali tagasi (küll ainult karteripooled).

Aga jõudu!

Donn
Tagasi üles Go down
http://youshouldbuildit.blogspot.com/p/blueprints.html
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyKolm Märts 24, 2010 5:48 pm

Käikudega oli esimese laksuga kokku pannes küll vähe tegemist. Kõik oli kombes kui karteripooled kokku panin..siis vist kogematta sudisin seda vabakäigu hoovastikku seal, panin sidurikaane ilusti peale ja proovisin käike, absoluutne null. No kaan lahti jälle, ja hakkasin otsima viga, tuligi välja, et see vabakäigu värk oli kuhugi taha kinni jäänud, see lahti ja kõik on kombes. Käib uute simmeritega väga hästi ringi, kompressiooni on ka veel küllaga. Kartsin alguses, et pean rõngad ka ära vahetama kui silindrisse neid proovisin.
Lõpp hea kõik hea nagu öeldakse ja väga õnnelik. Pole jõudnud veel käima panna kuid seda hetke oodata on väga lõbus ja adrenaliini pakkuv. Video siis kui esimesed popsud teinud!
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Apr 05, 2010 3:27 pm

Niisiis... on kätte jõudnud aeg, kus mootor peal ja esimesed pedalika väntamised olemas. Säde on perfektne. Kütet saab ka väga hästi kätte. Kahjuks küll semu deltast palusin natukene omale niristada. Väga mõnus tunne oli ikka kui esimesed paugud tegi. Jäi isegi käima mõneks sekundiks, siis sai karburaatorist bensiin otsa. Hääl on tuletorudega no selline, et jube. Terve garaazideboks kajas. Kõvemad sepad tulid ka küsima, et mida ma teen seal.

Muud uudist kah. Sinine paak ei istu peale. Mootor on liiga kõrgel, küünlad käivad juba õrnalt peale poetades vastu. Kavrossi paak sobis aga valatult, kahjuks on mul see ainult vähe mäda, kuid tean mida nüüd otsida. Kui pikemalt tahan teda käima saada, siis võtan videoaparaadi ka kaasa. Saan ehk mingil viisil teieni seda tuua.

Seniks aga jõudu teistele ehitajatele!

E: Eelmine omanik saatis mulle sellise pildi:
Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 1703344
Tagasi üles Go down
Fedomann

Fedomann


Postituste arv : 22
Age : 33
Registration date : 20/07/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Apr 05, 2010 6:52 pm

Tahaks nüüd videot näha ja seda häält kuulda!

Aga mis sa selle tagumise sillaga nüüd teed? Ehitad ikka hardtailiks?
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyEsm Apr 05, 2010 7:05 pm

Hetkel ma jätan ta amortidega ikka. Võibolla kunagi tulevikus. Praegu on selline lugu, et kõik töötab ja liigub ning ei taha eriti rällakat sisse lüüa. Kui midagi katki läheb siis saan vahetuse ette võtta.

Sõiduasend kui selline on ikka päris mugav. Mõnus madalal istumine, jalarauad on originaalkohal kus Jupiteril on, kuid see asend ei ole üldse paha, käigu vahetamine on natuke nadi, peab jalga vähe kõrgemale tõstma kui alguses plaanisin, aga ei usu, et vahetan nii tihti. Lenksu poolest niipalju, et sain Uurali kinnitused ja plaanin panna sirge lenksu peale. Ta jääb siis oma 3cm+ minu poole veel. Lõplik sõiduasend mida ma niimoodi silmajärgi vaadanud olen jääb enam-vähem püstise seljaga, natukene ette poole kaldu. Sobib küll.

Bensiinipaagiga on ainult jama. Üritan seda sinist kuidagi sinna monteerida. Kui kohe üldse ei taha olla, siis tuleb leida mingi muu lahend.
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyKolm Apr 07, 2010 6:06 pm

Täna oli päevakavas jälle jalaliigutused. Jube ikka, saan lõpuks ka tunda mis asi on IZH. Sain jälle mõneks sekundiks käima...kuid siis sureb jälle välja. Kütet on, sädet on. VB peaks kontaktivahesid lihvima või süüdet vähe näppima? 6V akuga igastahes ma tegin ja ei olnud häda midagi. Või äkki sai aku juba tühjaks? Laughing

Igastahes jah, eemaldasin terve kobara juhtmeid, kohe avaram vaatepilt oli. Ainukeseks asjaks veel mõtlen, et kuhu ma need süütepoolid ja aku panen. Akule teen varsti karbi...sellega on asjad korras, aga ei tea kuhu süütepoolid panna. Eks näis.


PS: Tegijamad Izh kutid võiksid lollile ka seletada mida veel võiks teha, et pikemalt käima jääks.

Tänud
Tagasi üles Go down
SID

SID


Postituste arv : 114
Age : 39
Asukoht : Tartu
motikas/auto : rusty ural, firebird/GMC Sierra 3500, ´72 HD Sportster, VAZ 21011
Registration date : 26/11/2008

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyKolm Apr 07, 2010 8:48 pm

Jupiter vajab suht täpset süüdet. Väga oluline on kontakti vahe. Hea kui saaksid mõne manuali (näit mõne Arseni Palu raamatu), pole kindel, kas Jupiter konkreetselt seal sees, kuid kontaktivahe kohta üldist infot kindlasti. Kas sul karpal nn tooreklapp funkab? See ka oluline vigur. Küünalde kontakti vahe ka jälle oluline, taaskord mõni manual abiks.

Miks sa mõnda Izh originaal paaki ei taha kasutada, Izh 56 paak on väga seksika kujuga ja poolid mahuvad ideaalselt sinna alla ära. Neid ikka aegajalt müüakse, mitu korda viimasel ajal ka osta.ee-s olnud
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyKolm Apr 07, 2010 9:10 pm

Võin öelda, et leidsin omale Voshod 2M-i paagi. Peaks sobima kah. Alguses ma oleks selle kavrossi paagi pannud peale, aga raibe oli ikka täiesti mäda mul kahjuks. Oleks algusest peale olnud mingi Izh-i paak kaasas, siis oleksin pannud.

Tooreklappiga selline asi, et ta funkab küll...aga ma pole teda ära ühendanud. Ennem oli see auk niisama lahti, siis võttiski lisa bensiini jubedalt. Nüüd lükkasin kruvi sinna ette. Erilist muutust käivituses ei toimunud, kui ainult seda, et koos kruviga hakkas mitu korda järjest natuke pikemalt käima. Kõik jäid kuskile 3-4 sekundi juurde. Gaasi ma ka väga palju peale ei tõmba, proovisin nii täiesti lahtise avaga kui ka pooleldi lahti, algasendis või vähe peale tõmmatuna töötas kõige paremini. Aga võibolla lõppeb tal ka küte otsa. Sest hetkel mul otseselt paaki peal ei ole ja toidan teda väikse lehtri kaudu. Lehtritäis kütet, niipalju kui uputab, niipalju uputab, ja jääb lehtrisse alles ka veel.

Üks küsimus veel, et kas see ei jää segama kui süütepoolid puutuvad vastu raami? Ei lähe lühisesse või midagi sellist? Tundus hetkel ikkagi, kui nt kogematta vastu mootorit süütepool puutus, siis säde puudus. Või kuidas see case nendega on?
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyNelj Apr 08, 2010 2:41 pm

Jess, lõpuks sain ta jäädavalt käima. Ikka jube jõhker on, riiulitelt asjad vaikselt kukkusid kui ta lärises seal. Jube kõrgetel pööretel, pean vähe neid kruvisid näppima. Aku sai ka raibe tühjaks kuid väikese videoklipi telefoniga sain, mille lisan õhtupoole. Lõpuks pidin massijuhtme tagant ära tõmbama, ega ennem seisma ei jäänud, lõpetasin sellega, et pool tundi tuulutasin garaazi kuna oli mõnus suitsupilv üleval (vaese mehe aurusaun, väikse vingugaasi aroomiga.)

E: Järgmine kord kui lähen käivitama, siis teen parema kaameraga normaalsema video, kui olen kõik kruvid ära näppinud.


E2: http://img9.imageshack.us/i/video000n.mp4/ Vabandan siiralt, aga enamaks ei ole mu mobiil võimeline.
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyTeis Apr 13, 2010 6:08 pm

Niisiis...sain uue aku, ning sai järgi proovitud, läheb täitsa ilusti käima. Lasin üpris pikalt joriseda. Pöörded on ikkagi kuidagi liiga kõrged, näppisin karburaatorit küll, aga ei taha vaiksemaks jääda.
Tagasi üles Go down
erkoolen




Postituste arv : 73
Age : 32
motikas/auto : K-650 mt9 (1971) myydud
K-750V (196_) myydud
Honda transalp 1989
Registration date : 22/12/2008

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyTeis Apr 13, 2010 6:10 pm

proovi lasta nõela üks samm madalamaks minu masinal aitas see Laughing
Tagasi üles Go down
OnkelMats




Postituste arv : 145
Asukoht : Harjumaa
motikas/auto : Regal Raptor bobber
Registration date : 16/11/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyTeis Apr 13, 2010 7:00 pm

Selle proovisin ka ära, aga ei tahtnud väga midagi teha. Vb peaks veel laskma. Alguses oli ta jube kõrgel ikka.
Tagasi üles Go down
hard0




Postituste arv : 19
Asukoht : Läänemaa
Registration date : 04/08/2009

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyKolm Apr 14, 2010 2:07 pm

pane tühikäigupöörete kruvist tühikäik paika
Tagasi üles Go down
vint

vint


Postituste arv : 32
Age : 38
Asukoht : Valga/Valgamaa > Aakre
motikas/auto : Honda NX 650 / Omega b 94
Registration date : 26/10/2008

Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 EmptyNelj Apr 15, 2010 1:26 pm

...Ja kontrolli tross üle, on juhtunud et vananenud tross tükib kinni jääma. IZ'idel saab ka karpa pealt trossi lõtku regullida, teinekord tükib sealgi takerduma se samune.
Tagasi üles Go down
Sponsored content





Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty
PostitaminePealkiri: Re: Iz Jupiter 3 Chopper   Iz Jupiter 3 Chopper - Page 4 Empty

Tagasi üles Go down
 
Iz Jupiter 3 Chopper
Tagasi üles 
Lehekülg 4, lehekülgi kokku 5Mine lehele : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Jupiter 3 mootoriga chopper
» R4 chopper
» IZ JUPITER 2 1965 pakkuda
» M: IZ jupiter K 1962 MÜÜDUD!!
» IZ 250cc rat-bobber

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Liikmete tsiklid ja projektid-
Hüppa: