Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


 
PealehtPealeht  Latest imagesLatest images  OtsiOtsi  RegistreeriRegistreeri  Logi sisseLogi sisse  

 

 esimene ratas.....

Go down 
+7
A89
Rix
donn
Ivoonu
shadow600
SANDER
Tegelane
11 posters
AutorTeade
Tegelane

Tegelane


Postituste arv : 77
Age : 32
Asukoht : Eestimaa
Registration date : 24/01/2009

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyReede Veeb 06, 2009 10:56 pm

nii..olen siin mõelnud ja uurinud, et millist hakata esimeseks rattaks võtma..ei tea ka kohe kust ja kuda alustada...soovitusi on erinevaid...ehk soovitate teie siin miskit kasulikku...üle 20000 krooni algul kindlasti kasutada pole ja kui sedagi...aga siin võite ka rääkida enese esimesest tsiklist ja pakkuge midagi mulle...sõidukogemus mul on tegelikult üsna vähene.....
Tagasi üles Go down
SANDER
Admin
SANDER


Postituste arv : 444
Age : 37
Asukoht : Tartu
motikas/auto : Harley, Volvo
Registration date : 09/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 5:06 am

kõigepealt mis kasvu oled, kas võtmed käes püsivad s.t. võib vaadata ka vanemaid masinaid??
Tagasi üles Go down
http://www.estonianchopper.com
shadow600

shadow600


Postituste arv : 167
Age : 39
Asukoht : Soome, Helsinki
motikas/auto : kawasaki vn 800 classic 1998
Registration date : 23/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 6:16 am

kui nagu päris ajast tagasi minna ja sõnasabast kinni haarata siis minu esimene ratas oli roheliste rehvidega ereljukas rabbit
mootorrattas illegaalse sõidu jaoks iz planeta Twisted Evil
aga kas sul on piiratud juhiload või täis A kat. muidu siin foorumis keegi näitas linki kus oli müügil väga korralik honda rebel 250...15000.-
Tagasi üles Go down
Ivoonu

Ivoonu


Postituste arv : 142
Age : 49
Asukoht : Tartu
Registration date : 26/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 6:58 am

Väga paljud on alustanud Yamaha xj600s Diversioniga. Piiramata jujul küsib küll täis A juhiluba (45 kW). Ise sõitsin eelmise hooaja ja esimeseks rattaks julgen küll soovitada. Kütet võtab vähe (~4.0 / 100 km), remonti ei tahtnud ja ka pikka maad sõita oli suhteliselt mugav. Kannatab ka kruusateid ja päris pinnasteid sõita. Kui küsid, et miks loobusin sellest, siis läks katki ...... vastu ühe ette keeranud auto külge ja läks mahakandmisele.
Tagasi üles Go down
donn

donn


Postituste arv : 367
Asukoht : on my murdercycle
motikas/auto : Honda Transalp XL600V
Registration date : 26/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 7:00 am

Minu esimene (mootor)ratas oli isa ehitatud IZ Jupiter, mille ma sain endale juba vanuses 4 ja peale (4 aastasele poisile jõhker egolaks), kuid millega alles 12 aastaselt esimest sõitu tegin (see oli siis vanus, mil ma külili lamava tsikli suutsin üles tõsta; ega ma pole kunagi eriline jõujunn olnud) ja kohe hunnikusse panin. Kõik sõidud said tehtud põllu peal või hoovis, aga kui on vaja esimest tänavalegaalset ratast, siis nõustun shadow600-ga. Midagi sellist, nagu Honda Rebel on, pole alustuseks paha ju?
Tagasi üles Go down
http://youshouldbuildit.blogspot.com/p/blueprints.html
Rix

Rix


Postituste arv : 71
Age : 44
motikas/auto : Buell
Registration date : 26/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 7:51 am

Tagasi üles Go down
A89

A89


Postituste arv : 23
Registration date : 09/12/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 9:56 am

Mul jälle selline küsimus, et kas see 13kw liialt lahja pole. Kui on soov legaalselt liikuda, siis võiks ikka sinna 25kw juurde jäävaid asju vaadata jagub seda rõõmu vast kauemaks. Mitte, et ma kellegile halba tahan , aga õnnetused juhtuvad suuresti lenksu ja sadula vahelisest jubinast, kui seal kõik toimib, siis võib ju võimsamaid asju ka roolida. Lihtsalt kahju oleks, kui hooaja kestel avastad, et asi on ikkagi lahja ja tahaksid ümber vahetada.
Tagasi üles Go down
Rix

Rix


Postituste arv : 71
Age : 44
motikas/auto : Buell
Registration date : 26/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 10:18 am

A89 kirjutas:
Mul jälle selline küsimus, et kas see 13kw liialt lahja pole. Kui on soov legaalselt liikuda, siis võiks ikka sinna 25kw juurde jäävaid asju vaadata jagub seda rõõmu vast kauemaks. Mitte, et ma kellegile halba tahan , aga õnnetused juhtuvad suuresti lenksu ja sadula vahelisest jubinast, kui seal kõik toimib, siis võib ju võimsamaid asju ka roolida. Lihtsalt kahju oleks, kui hooaja kestel avastad, et asi on ikkagi lahja ja tahaksid ümber vahetada.
Seda kindlasti.
Minupoolt pakutav ratas sobib ideaalselt algajale kel sõidukogemus 0 lähedane.
Naisele sai see ratas ostetud kuna autokoolidel polnud ühtegi sellist ratast mis oleks suuruse ja kw suhtes sobilikud olnud.
Tegi sellega õppesõitu ja eksamid samuti, nüüd siis aeg liikuda edasi natuke suurema rattaga.
Tagasi üles Go down
Tegelane

Tegelane


Postituste arv : 77
Age : 32
Asukoht : Eestimaa
Registration date : 24/01/2009

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 11:21 am

hmm..nii pikkus on kuskil 180 ja peale....ja kui asjaga juba harjutatud siis oleks tahtmist ka kahekesi sõitta rattaga......mutrivõti püsib küll ikka pisu käpas...kunagi sai asjadega rohkem tegeletud....nüüd erinevatel põhjustel on jäänud asi kaugemaks, aga tahan seda kõike muuta ja tuletada meelde kõik mis oli.....
isiklikult on silma jäänud Rebelid, Virago 34kw, Marauder 8kw.....aga kindlasti on veel miskit...
siis load plaanin lube A1 kategooriast ehk siis lubatud sõita kuni 25 kwse mootoriga...aga kui üle läeb sis pole ka probleemi, mingi tuttava kaudu saan kuskil peale panna piiraja...
hetkel olen sellisest asjast kõige rohkem vaimustuses.. http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/682/auto_php-id=428682-www_auto24_ee.html
kindlasti mul eelnevalt mainitud tsiklid pole ainsad variandid ja soovitused võtan kenasti vastu...


Viimati muutis seda Tegelane (Laup Veeb 07, 2009 11:35 am). Kokku muudetud 2 korda
Tagasi üles Go down
Tegelane

Tegelane


Postituste arv : 77
Age : 32
Asukoht : Eestimaa
Registration date : 24/01/2009

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 11:29 am

leidsin just ka sellise asja..mootor on ehk tõesti lahja..aga sellega alustada poleks vast paha? hind on ka odav..see annab asjale sihti juurde...
http://www.mototehnika.ee/kasutatud/auto.php?id=369574&cache_missing=1
Tagasi üles Go down
poison

poison


Postituste arv : 280
Age : 65
Asukoht : Rapla, Eesti
motikas/auto : vt750 hardtail
Registration date : 06/11/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 1:29 pm

osta ikka suurem tsikkel kui sul pikkust üle 180ne...piiraja saad motodepoost tellida 25kW se
Tagasi üles Go down
Tegelane

Tegelane


Postituste arv : 77
Age : 32
Asukoht : Eestimaa
Registration date : 24/01/2009

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 1:38 pm

aga kas sellline oleks sobilik või jääks ka sellest väikseks... http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/682/auto_php-id=428682-www_auto24_ee.html
Tagasi üles Go down
SANDER
Admin
SANDER


Postituste arv : 444
Age : 37
Asukoht : Tartu
motikas/auto : Harley, Volvo
Registration date : 09/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 2:08 pm

pole ise küll omanud ühtegi 535 viragot, isegi ükski sõbra sõber pole omanud Laughing kelle käest küsida.
Küll olen aga sõitnud paljude yamahadega ja tegemist ikkagi pikkaaega toodetud margiga kes ei luba endale palju vigu ja suhteliselt pikalt toodetud mudeliga. Kui sinu väljatoodud isend veel korras ka on siis võid muretult selle omale osta.

Igasugused Daelimid, yamahatsud jms...unusta ära kui tahad kiiremini ja kaugemale sõita.

See minu arvamus.
Tagasi üles Go down
http://www.estonianchopper.com
kornholio

kornholio


Postituste arv : 86
Age : 38
Asukoht : Gasoline Alley (Tallinn)
motikas/auto : Honda Shadow VT 1100c
Registration date : 30/11/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 8:04 pm

Vaata seda ka ratta valimisel, et mõni jääb kw ja kaalu suhtega lubatud piiridesse ja piiraja ei olegi vajalik.
Tagasi üles Go down
Tegelane

Tegelane


Postituste arv : 77
Age : 32
Asukoht : Eestimaa
Registration date : 24/01/2009

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyLaup Veeb 07, 2009 9:58 pm

jaa..seda olen ka otsustanud jälgida......
Tagasi üles Go down
õnnekas

õnnekas


Postituste arv : 69
Age : 56
Asukoht : Tartumaa
motikas/auto : xv 750
Registration date : 27/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyPüh Veeb 08, 2009 8:33 am

Tegelane kirjutas:
hmm..nii pikkus on kuskil 180 ja peale....
isiklikult on silma jäänud Rebelid, Virago 34kw, Marauder 8kw.....aga kindlasti on veel miskit...
siis load plaanin lube A1 kategooriast ehk siis lubatud sõita kuni 25 kwse mootoriga...aga kui üle läeb sis pole ka probleemi, mingi tuttava kaudu saan kuskil peale panna piiraja...
hetkel olen sellisest asjast kõige rohkem vaimustuses..

A1 tähendab piiragut 11kw ja 125cc, siit tulenevalt ei saa sa sõita selliste lubadega võimsama rattaga. Ma näen, et sul praegu vanust 17, kuna 18 täis kukub? Piiratud võimsusega juhiluba (25kw ehk tinglikult A2) saad taotleda, kui saad 18. aastaseks (kooli võib asuda siis, kui vanust 17,5).
Pikkus 180 cm ei ole mingiks takistuseks virago 535-ga sõitmisel, mina olen 183 ja olen ühe hooaja sõitnud sellisega. Aus tööloom aga starter jätab soovida (tüüpviga sellistel isenditel).
Tagasi üles Go down
http://onneleid.onepagefree.com/
Tegelane

Tegelane


Postituste arv : 77
Age : 32
Asukoht : Eestimaa
Registration date : 24/01/2009

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyPüh Veeb 08, 2009 9:57 am

jah..ups..ma tegelikult mõtlesingi A2'te..aga millegipärast kirjutasin A1......
18 kukub jaanuaris...aga lube saab vist tegema hakata juba kui olla 17 ja pool..et siis load saab kätte 18 aastaselt....
aga sa said selle Viragoga kahekesi sõidetud?...
pildilt vaatan, siis ta tundub küllaltki madal ja väike....aga eks kui silmaga nähtud siis on selgem...
Tagasi üles Go down
õnnekas

õnnekas


Postituste arv : 69
Age : 56
Asukoht : Tartumaa
motikas/auto : xv 750
Registration date : 27/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyPüh Veeb 08, 2009 3:07 pm

No siin me oleme kaks suurt meest väikse tsikli seljas:)
[img]esimene ratas..... Alojuures073tt2.th[/img]
Tagasi üles Go down
http://onneleid.onepagefree.com/
SAUL
Admin
SAUL


Postituste arv : 748
Age : 36
Asukoht : Tartu
motikas/auto : 90 Harley Sportster, 78 Yamaha XT500
Registration date : 09/10/2008

esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... EmptyPüh Veeb 08, 2009 5:49 pm

Mul isiklikult viragoga ka kokkupuude puudub, korra olen sõitnud. Aga ma arvan, et esimseks rattaks on teda küll ja veelgi... Välimuselt ka täitsa kena masin cheers
Tagasi üles Go down
http://www.estonianchopper.com
Sponsored content





esimene ratas..... Empty
PostitaminePealkiri: Re: esimene ratas.....   esimene ratas..... Empty

Tagasi üles Go down
 
esimene ratas.....
Tagasi üles 
Lehekülg 1, lehekülgi kokku 1
 Similar topics
-
» O: xvs650 1997 esimene porilaud koos kinnitustega

Permissions in this forum:Sa ei saa vastata siinsetele teemadele
 :: Vaba teema-
Hüppa: